M2022
Baltijas Ekspresis un Alpha Osta vadītāji kopīgā vizītē Lietuvā tikās ar LTG Cargo vadību

Baltijas Ekspresis un Alpha Osta vadītāji kopīgā vizītē Lietuvā tikās ar LTG Cargo vadību, lai apspriestu iespējas transportēt Ukrainas graudus cauri Polijai un Lietuvai uz Baltijas valstu ostām. Tikšanās laikā tika apspriesti vairāki iespējamie dzelzceļa pārvadājumu varianti. Puses vienojās pielikt visas pūles, lai jau pēc iespējas tuvākajā laikā varētu sākt graudu pārvadājumus un tādā veidā palīdzēt Ukrainas graudu ražotājiem izveidot alternatīvu lauksaimniecības produkcijas loģistiku, kas ir tik ļoti nepieciešama pasaules pārtikas pārstrādes industrijai.

LTG Cargo vadītāja Egle Šime: “Tas ir jauns un ļoti svarīgs izaicinājums, izveidot jaunu dzelzceļa pārvadājumu maršrutu cauri Polijai un Lietuvai uz Baltijas valstu ostām, kas būtu pietiekami efektīva alternatīva Ukrainas Melnās jūras ostām caur kurām agrāk notika graudu piegāde galapatērētājiem visā pasaulē.

BE vadītājs Māris Bremze: “Ņemot vērā to, ka BE un LTG Cargo jau šobrīd veiksmīgi sadarbojās, nodrošinot kravu pārvadājumus no Lietuvas uz Rīgas ostu, nav šaubu, ka abi uzņēmumi atrisinās visas dzelzceļa loģistikas grūtības un nodrošinās Ukrainas graudu produkcijas pārvadājumus līdz visām Latvijas ostu termināliem, kas būs ieinteresēti šo kravu apkalpošanā.”

AO vadītājs Igors Pedo: “AO ir lielākais graudu produkcijas termināls Latvijā. Mūsu pieredze un uzkrātās zināšanas graudu produkcijas apkalpošanā ļauj droši iesaistīties šajā Ukrainai tik nepieciešamajā projektā un nodrošināt stividorpakalpojumus tādos apjomos, kurus varēs nodrošināt sauszemes loģistikas risinājumi.”

Lasiet vēl
Scroll to Top