IMG_5365
AS “Baltijas Ekspresis” noslēdzis 2022.gadu ar daudz labākiem rezultātiem nekā tika gaidīts!

AS “Baltijas Ekspresis” 2022.gadā ir pārvadājis vairāk nekā 4 miljonus tn kravas, kas ir 2 reizes vairāk nekā 2021.gadā.

Lielāko daļu no pārvadātā apjoma sastāda ogles, kas iegūtas Kazahstānā un tiek transportētas uz Eiropas enerģijas ražošanas kompānijām caur Ventspils ostu.Īpaši svarīgu daļu sastāda iekšzemes kravu pārvadājumi. 2022.gadā AS “Baltijas Ekspresis” ir pārvedis nepilnus 200 tūkst. tn kravas, pamatā cementa un graudu pārvadājumi.

Papildus pārvadājumiem AS “Baltijas Ekspresis” ir nozīmīgs dzelzceļa tehnoloģisko papildus operāciju pakalpojumu sniedzējs, tā 2022.gadā ir nodrošināti dzelzceļa manevru darbu pakalpojumi nepilnu 20 tūkst. darba stundu apjomā. 2022.gadā AS “Baltijas Ekspresis” iegādājās savā īpašumā Ventspils depo ēku un paplašināja lokomotīvju remonta pakalpojumu apjomu, sākot nodrošināt 2TE116 sērijas TA3 remontu.

“2022.gadā AS “Baltijas Ekspresis” spēja pielāgoties sarežģītajai pārvadājumu tirgus situācijai, kas izveidojās pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, to skaitā ievērojot ES un ASV noteiktās sankcijas un aizliegumus, kas tika attiecinātas uz daudzām kravu grupām un personām. Neskatoties uz to mums izdevās būtiski kāpināt pārvadājumu apjomus. Tomēr ģeopolitiskie izaicinājumi turpinās un tie atstāj ietekmi uz starptautiskajiem kravu pārvadājumiem, tāpēc 2023.gads būs ne mazāk sarežģīts. 2023. gads ir iesākts ar līdzīgu apjomu, turpinām sadarbību ar visiem klientiem, strādājam pie vairāku jaunu produktu ieviešanas, tāpēc ar zināmu piesardzību, tomēr 2023.gadā ceram saglabāt pārvadājumu apjomus.”AS “Baltijas Ekspresis” valdes priekšsēdētājs Māris Bremze.

Lasiet vēl
Scroll to Top