Arhīvs 2018.gads

belogo2

AS “Baltijas Ekspresis” Valde sveic darbiniekus ar jaunu pārvadājumu rekordu
29.12.2018. Daugavpils EN lokomotīves brigāde Juris Racāns un Jevgēnijs Dmitrijevs saņēma vilciena sastāvu, kas pirmo reizi uzņēmuma vēsturē nodrošināja tā kravu apjoma 8 milj. tonnu robežas pārsniegšanu.  

 

 

 

 

 

Valdes priekšsēdētājs Māris Bremze: “Pateicos visiem AS Baltijas Ekspresis darbiniekiem par ieguldīto darbu sasniedzot 8 milj. tonnu pārvadājumu apjomu 2018. gadā. Šis rādītājs ir neatlaidīga komandas darba rezultāts, pie kura mēs 2019.gadā centīsimies neapstāties”.

30.12.2018.

AS “Baltijas Ekspresis” II pusgada
labākie dīzeļlokomotīves mašīnisti un palīgi
Akciju sabiedrība “Baltijas Ekspresis”, izvērtējot dīzeļlokomotīves vadītāju mašīnistu un mašīnistu palīgu darba rezultātus par 2018.gada II pusgadu, par labākajiem dīzeļlokomotīves vadītājiem (mašīnistiem) un dīzeļlokomotīves vadītāju (mašīnistu) palīgiem atzīti un Diplomus ar naudas balvu saņēma sekojoši darbinieki:
Daugavpils dīzeļlokomotīvju ekspluatācijas daļā:
– dīzeļlokomotīves vadītājs (mašīnists) Jevgeņijs Volinščikovs
– dīzeļlokomotīves vadītāja (mašīnista) palīgs Mihails Lukjanovs

Ventspils dīzeļlokomotīvju ekspluatācijas daļā:
– dīzeļlokomotīves vadītājs (mašīnists) manevru darbos Sergejs Ribakovs
– dīzeļlokomotīves vadītājs (mašīnists) kravas kustībā Sergejs Skutelis
– dīzeļlokomotīves vadītāja (mašīnista) palīgs Ruslans Akimovs

VE1
Mašīnists-instruktors A.Gorelovs, palīgs R.Akimovs, mašīnisti S.Skutelis un S.Ribakovs, tehniskais direktors I.Rullis

Jelgavas dīzeļlokomotīvju ekspluatācijas daļā:
– dīzeļlokomotīves vadītājs (mašīnists) Igors Kononovičs
– dīzeļlokomotīves vadītāja (mašīnista) palīgs Aleksandrs Grigorjevs

Mašīnists I.Kononovičs, mašīnists-instruktors V.Sobačevskis

 

Jelgavas DED vadītājs S.Gerasimčiks, palīgs A.Grigorjevs, mašīnists-instruktors V.Sobačevskis

 

 

 

 

 

 

 

 

28.12.2018

AS “Baltijas Ekspresis”kravu pārvadājumu apjoms
2018.gada novembrī
AS “Baltijas Ekspresis” novembra mēnesī pārvedusi 795 tūkst.t kravas, kas ir par 12% vairāk kā oktobrī un 2 reizes vairāk kā iepriekšēja gada novembrī.
Kopumā AS “Baltijas Ekspresis” pārvadātais dzelzceļa kravu apjoms 11 mēnešos ir pārsniedzis 7 milj.tonnas un tie ir 1818 krautie vilcieni. Salīdzinājumā ar pagājušā gada šo pašu periodu kopējais kravu pārvadājumu apjoms audzis par 6%.2018novVentspils ostas termināliem novembrī tika padoti 11’767 vagoni, kas ir par 9% vairāk kā oktobra mēnesī.

06.12.2018

AS “Baltijas Ekspresis” kravu pārvadājumu apjoms
2018.gada oktobrī

Akciju sabiedrības “Baltijas Ekspresis” pārvadātais dzelzceļa kravu apjoms Ventspils ostas virzienā oktobra mēnesī sasniedza 708 tūkst.t kravas, kas ir par 56% vairāk kā iepriekšējā gadā šai pašā periodā. Kopumā AS “Baltijas Ekspresis” pārvadātais dzelzceļa kravu apjoms 10 mēnešos sasniedzis 6.29 milj.tonnas.

Oktobrī uzsākta vagonu padošana AS “Ventspils Grain Terminal” un klientiem padotais vagonu skaits Ventspils stacijā sastāda 10’797 vagonus, kas ir par 3% vairāk kā septembrī.

12.11.2018

AS “Baltijas Ekspresis”kravu pārvadājumu apjoms
2018.gada 9 mēnešos (tūkst.tonnas)
Akciju sabiedrības “Baltijas Ekspresis” pārvadātais dzelzceļa kravu apjoms Ventspils ostas virzienā septembra mēnesī sasniedza 733 tūkst.tonnas kravas, kas ir divas reizes vairāk nekā pagājušā gada septembrī. Kopumā šī gada 9 mēnešos pārvadātais dzelzceļa kravu apjoms sasniedzis 5.58 milj.tonnas un strauji tuvojas 2017.gada kravu apjomam.
Salīdzinot 2018.gada kravu pārvadājumu apjomu pa cetukšņiem, 3.ceturksnī kravu apjoms ir strauji pieaudzis.
2018okt

Uzņēmums turpina darbu Ventspils stacijā, nogādājot atvestos vagonus līdz klientu termināliem. Septembra mēnesī klientiem nogādāti 10’482 vagoni, kas ir 96% no visa AS “Baltijas Ekspreša” pārvestā apjoma šai mēnesī.

11.10.2018

“Baltijas Ekspresim” izcila vasara: augustā pārvadāts trīs reizes vairāk kravu nekā pērn
Biedrībā “Baltijas asociācija – Tranzīts un Loģistika” (BATL) ietilpstošajam kravu pārvadātājam par dzelzceļu AS “Baltijas Ekspresis” vasara izrādījusies ļoti ražīga un veiksmīga, jo izdevies ievērojami palielināt pārvadāto kravu apjomu. Ja pirmajā pusgadā vidēji mēnesī kravu apgrozījums bija nedaudz zem vai virs 500 tūkst. tonnu, tad vasaras kopējais pārvadājumu apjoms bija vairāk nekā divas reizes lielāks nekā iepriekšējā gada vasaras mēnešos. Šī gada pirmajos astoņos mēnešos kopumā “Baltijas Ekspresis” pārvadātais dzelzceļa kravu apjoms Ventspils ostas virzienā jau sasniedzis 4,85 mlj. tonnu, tā pārspējot iepriekš piesardzīgi izteiktās prognozes, norāda AS “Baltijas Ekspresis”.
 

Jau jūlija mēnesis AS “Baltijas Ekspresis” izrādījās veiksmīgs, kad kopumā pārvadātas 809 tūkst. tonnas, kas bija par 45% vairāk kā jūnijā un teju divas reizes vairāk nekā 2017. gada jūlija mēnesī. Savukārt augustā bija jauns gada rekordapjoms – 920 tūkst. tonnas. Tas ievērojami veicināja arī kopējo apgrozījumu, sasniedzot jau 4,85 mlj. tonnu. Tāpat uzņēmums sekmīgi turpina darbu Ventspils dzelzceļa stacijā, pašu spēkiem nogādājot atvestos vilcienu vagonus līdz klientu termināliem ostas teritorijā. Augusta mēnesī klientiem nogādāti kopumā 13 342 vagoni, kas veido 98% no visa AS “Baltijas Ekspreša” pārvestā apjoma šajā mēnesī, uzsver uzņēmumā.
Jāatzīmē, ka pagājušā gada sākumā AS “Baltijas Ekspresis” piedzīvoja iespaidīgus pārvadāto kravu apjoma rādītājus, kas skaidrojams ar “akmeņogļu bumu” un krietni uzspodrināja situāciju arī Ventspils ostā strādājošo uzņēmumu rādītājos. Pēc ļoti ražīgajiem gada pirmajiem trīs mēnešiem ģeopolisko lēmumu dēļ apgrozījums spēji samazinājās, līdz pat augustam piedzīvojot lejupslīdi. Šī gada aina ir citādāka. Pirmajos sešos mēnešos kravu apgrozījums bija salīdzinoši līdzsvarā (1. attēls), kad mēnesī pārvadāts no 470 tūkst. tonnām janvārī līdz 558 tūkst. tonnām jūnijā. Maksimālā starpības amplitūda starp sliktāko un labāko mēnesi iznāk 88 tūkst. tonnu. Pēdējo trīs mēnešu laikā vērojams spēcīgs kāpums.
“Šis gads ir īpašs, jo pirmo reizi pastāvēšanas 20 gadu vēsturē “Baltijas Ekspresis” 100% ar saviem resursiem nodrošina kravu pārvadājumus un kopš aprīļa mēs patstāvīgi nodrošinām vagonu nogādāšanu izkraušanai līdz mūsu klientiem – Ventspils ostas termināliem. Līdz ar to augustā apstrādātais kravu apjoms ir īpaši nozīmīgs, jo “Baltijas Ekspresis” nodemonstrēja saviem klientiem un arī potenciālajiem klientiem, ka ir spējīgs droši un uzticami īsā termiņā nogādāt ievērojamu daudzumu kravas līdz klientu privātiem pievadceļiem. Salīdzinājumam BE augusta apjoms ir līdzvērtīgs visa Igaunijas dzelzceļa apjomam un sastādīja vairāk nekā 20% no visa kravu apjoma LDz Tīklā. Īpaši vēlos uzsvērt BE lomu kravu transportēšanā uz Ventspils ostas termināliem, BE ir absolūts līderis pārvadājumos Ventspils virzienā: faktiski 7 no 10 kravas vilcieniem, kas pienāk Venstpilī ir Baltijas Ekspreša kravas vilcieni.
Šie rezultāti nav nejauši, jo iepriekš ir ilgstoši ieguldīts neatlaidīgs un mērķtiecīgs darbs: nomainīts lokomotīvju parks, izveidota atbilstoša organizatoriskā struktūra, kas ļauj organizēt darbu visā LDz Tīklā, radītas vairāk nekā 80 jaunas darba vietas un būtiski palielināts darbinieku vidējais atalgojums, kas ievērojami pārsniedz valsts vidējos radītājus. Rezultātā “Baltijas Ekspresis” ir gatavs vest nopietnus pārvadājumu apjomus un dara to: esam stabilizējuši apgrozījumu, ko labi parāda diagrammas par šī gada pirmajiem astoņiem mēnešiem. “Baltijas Ekspresis” ir spējis, joprojām spēj un prot palielināt savu daļu kopējā pārvadājumu tirgū, kurā valda ļoti spēcīga konkurence. Jo īpaši būtiski tas ir laikā, kad nežēlīgas konkurences apstākļos notiek cīņa par katru kravu, par katru vagonu. Esmu patiesi gandarīts, ka esam šo gadu gaitā kļuvuši arvien spēcīgāki, ko arī apliecina iekarotās tirgus daļas pakāpenisks pieaugums. Bez mūsu neatlaidīgajiem, apzinīgajiem un godprātīgajiem darbiniekiem tas nebūtu pa spēkam,” komentēja AS “Baltijas Ekspresis” valdes priekšsēdētājs Māris Bremze.
Līdz gada beigām vēl ir atlikuši četri mēneši. Vēl jūnija beigās starpība starp šo un pagājušo gadu bija ievērojama – 3,119 mlj. tonnu šogad attiecībā pret 4,725 mlj. tonnām pērn pirmajā pusgadā. Pērn visā gadā kopumā AS “Baltijas Ekspresis” pārvadāja 7,11 mlj. tonnu tranzīta kravas, no kurām 65% bija ogļu produktu beramkravas, 32% naftas produktu lejamkravas, bet atlikusī daļa – beramkravas. Uzņēmuma peļņa pērn sasniedza 1,54 mlj. eiro.

25.09.2018

AS “Baltijas Ekspresis”kravu pārvadājumu apjoms
2018.gada 8 mēnešos (tūkst.tonnas)
Akciju sabiedrības “Baltijas Ekspresis” pārvadātais dzelzceļa kravu apjoms Ventspils ostas virzienā šā gada 8 mēnešos sasniedzis 4.85 milj.tonnas.
Augustā AS “Baltijas Ekspresis” sasniegusi šī gada rekordapjomu, pārvedot 920 tūkst.tonnas kravas, kas ir par 14% vairāk nekā jūlija mēnesī un gandrīz trīs reizes vairāk kā pagājušā gada augustā.Tāpat uzņēmums turpina darbu Ventspils stacijā, nogādājot atvestos vagonus līdz klientu termināliem. Augusta mēnesī klientiem nogādāti 13’342 vagoni, kas sastāda 98% no visa AS “Baltijas Ekspreša” pārvestā apjoma šajā mēnesī.

10.09.2018

Latvijas riteņbraucēju vienības brauciens

Vakar, 2. septembrī, aizritēja Latvijas gada plašākais riteņbraukšanas notikums – Latvijas Riteņbraucēju vienības brauciens, kurā dalību ņēma arī AS ‘’Baltijas Ekspresis’’ darbinieki.

03.09.2018

AS “Baltijas Ekspresis” kravu pārvadājumu apjoms 2018. gada 7 mēnešos

AS “Baltijas Ekspresis” kravu pārvadājumu apjomi turpina augt, šogad jūlija mēnesī pārvadātas 809 tūkst.tonnu kravas Ventspils ostas virzienā, kas ir par 45% vairāk kā iepriekšējā mēnesī un teju divas reizes vairāk kā 2017. gada jūlija mēnesī. Kopumā 7 mēnešos pārvadātas 3.92 miljonu tonnu kravas.

08.08.2018

AS “Baltijas Ekspresis” I pusgada labākie dīzeļlokomotīves mašīnisti un palīgi
Akciju sabiedrība ‘’Baltijas Ekspresis’’ turpina aizsākto tradīciju un jau ceturto reizi pasniedz diplomu un naudas balvu labākajiem dīzeļlokomotīves vadītājiem (mašīnistiem) un dīzeļlokomotīves vadītāju (mašīnistu) palīgiem. AS ‘’Baltijas Ekspresis’’ Valdes priekšsēdētājs ar uzņēmuma direktoriem un to vietniekiem, izvērtējot darba rezultātus, kas ietver normatīvo regulējumu ievērošanu, lokomotīvju ekspluatācijā noteikto dīzeļdegvielas patēriņa normu ievērošanu un lojalitāti pret uzņēmumu un kolēģiem, par labākajiem pusgada dīzeļlokomotīves vadītājiem mašīnistiem un to palīgiem, atzina:
Ventspils dīzeļlokomotīvju ekspluatācijas daļā:
Dīzeļlokomotīves vadītājs (mašīnists) Normunds Zaķis;
Dīzeļlokomotīves vadītājs (mašīnists) Vitālijs Nestors;
Dīzeļlokomotīves vadītāja (mašīnista) palīgs Sergejs Saleiko   

 

 

 

 

 

 

Ve
No kreisās puses – Valdes priekšsēdētājs Māris Bremze, dīzeļlokomotīves vadītājs (mašīnists) Normunds Zaķis, dīzeļlokomotīves vadītājs (mašīnists) Vitālijs Nestors, dīzeļlokomotīves vadītāja (mašīnista) palīgs Sergejs Saleiko un Tehniskā direktora vietnieks dīzeļlokomotīvju ekspluatācijas jautājumos Aleksandrs Lepiksons.

Jelgavas dīzeļlokomotīvju ekspluatācijas daļā:
Dīzeļlokomotīves vadītājs (mašīnists) Igors Zaharecs;
Dīzeļlokomotīves vadītāja (mašīnista) palīgs Alexander Orlov;

Daugavpils dīzeļlokomotīvju ekspluatācijas daļā:
Dīzeļlokomotīves vadītājs (mašīnists) Juris Rancāns;
Dīzeļlokomotīves vadītāja (mašīnista) palīgs Edgars Patmalnieks.

No kreisās puses, dīzeļlokomotīves vadītājs (mašīnists) Juris Rancāns un Valdes priekšsēdētājs Māris Bremze.

06.08.2018

GODĀJAMIE DARBINIEKI!

03.08.2018

AS ‘’Baltijas Ekspresis’’ izsaka atzinību darbiniekiem.
Šogad, dzelzceļnieku dienai par godu, kas tiek atzīmēta 5. augustā, par profesionālu, neatlaidīgu, godprātīgu, ilggadīgu, radošu darbu un nozīmīgu ieguldījumu uzņēmuma attīstībai, atzinības rakstus saņem AS ‘’Baltijas Ekspresis’’ darbinieki, manevru dispečeri-koordinatori Romāns Griško un Normunds Arājs, personāla speciāliste Ilze Sebre, vilcienu kustības organizācijas daļas vadītājs Linards Gulbis, datorsistēmu un datortīklu administrators Dzintars Smildzējs, darba organizācijas kvalitātes un efektivitātes kontroles daļas vadītāja Evija Ūdriņa, dīzeļlokomotīves vadītājs (mašīnists) Dmitrijs Minčonoks un ritošā sastāva atslēdznieku brigadieris Sergejs Kurako. AS ‘’Baltijas Ekspresis’’ Valde saka lielu paldies, par ieguldīto darbu.

(Foto, no kreisās puses – Valdes priekšsēdētājs Māris Bremze, vilcienu kustības organizācijas daļas vadītājs Linards Gulbis, darba organizācijas kvalitātes un efektivitātes kontroles daļas vadītāja Evija Ūdriņa, manevru dispečeri-koordinatori Romāns Griško un Normunds Arājs, datorsistēmu un datortīklu administrators Dzintars Smildzējs, ritošā sastāva atslēdznieku brigadieri Sergejs Kurako un Valdes locekle-finanšu direktore Līva Landmane)

01.08.2018

AS “Baltijas Ekspresis” kravu pārvadājumu apjoms I pusgadā
Lai gan parasti vasaras mēnešos kravu pārvadājumu apjomam ir tendence samazināties, akciju sabiedrība “Baltijas Ekspresis” jūnija mēnesī pārvedusi 558 tūkst.tonnas, kas salīdzinājumā ar citiem mēnešiem ir lielākais pārvadājumu apjoms šajā gadā.
Kopumā pirmajā pusgadā pārvadātais kravu apjoms sasniedza 3.1 miljonu tonnas un tie ir 800 krautie vilcieni.
2018g1
Tāpat akciju sabiedrība “Baltijas Ekspresis” turpina paplašināt savu darbību, nogādājot vagonus līdz klientu termināliem Ventspils stacijā. Jūnijā līdz termināliem nogādāti 98 vilcieni ar kopējo vagonu skaitu 5664 – tas ir 68% no AS “Baltijas Ekspresis” kopumā atvesto vilcienu skaita jūnijā.

13.07.2018

AS “Baltijas Ekspresis” kravu pārvadājumu apjoms maijā.

Akciju sabiedrības “Baltijas Ekspresis” dzelzceļa kravu pārvadājuma apjoms šā gada maijā sasniedza 478 tūkst.tonnas un 5 mēnešos kopējais pārvadājumu apjoms sasniedza 2.561 milj.tonnas.

AS “Baltijas Ekspresis” kravu pārvadājumu apjoms 2018. gada 5 mēnešos (tūkst.tonnas)

2018mai

AS “Baltijas Ekspresis” aprīlī uzsāka vagonu padošanas novākšanas tehnoloģiskās operācijas Ventspils dzelzceļa mezglā un maijā Ventspils ostas termināliem tika padoti 76 vilcienu sastāvi ar kopējo vagonu skaitu 4413. Padoto vilcienu sastāvu skaits Ventspils ostas termināliem sastādīja 62% no AS “Baltijas Ekspresis” kopumā atvesto vilcienu skaita maijā.

06.06.2018

AS “Baltijas Ekspresis” kravu pārvadājumu apjoms aprīlī.
Akciju sabiedrības “Baltijas Ekspresis” dzelzceļa kravu pārvadājuma apjoms šā gada aprīlī sasniedza 542 tūkst.tonnas, kas salīdzinājumā ar pārvadājumu apjomu marta mēnesī ir nedaudz lielāks.
Mar2018
Kopumā četros mēnešos AS “Baltijas Ekspresis” pārvedis 2.084 milj.tonnas un tie ir 533 krautie vilcieni.
AS “Baltijas Ekspresis” šā gada 13.aprīlī uzsāka vagonu padošanas novākšanas tehnoloģiskās operācijas Ventspils dzelzceļa mezglā un aprīlī Ventspils ostas termināliem tika padoti 22 vilcienu sastāvi ar kopējo vagonu skaitu – 1273. Padoto vilcienu sastāvu skaits Ventspils ostas termināliem sastādīja 49% no AS “Baltijas Ekspresis” kopumā atvesto vilcienu skaita aprīlī.

07.05.2018

AS “Baltijas Ekspresis” uzsāk vagonu padošanas novākšanas tehnoloģiskās operācijas Ventspils stacijā.

Lai palielinātu dzelzceļa kravu pārvadājumu pakalpojumu efektivitāti un nodrošinātu klientiem ekonomiski izdevīgus pakalpojumus – kravas piegādi “līdz klienta durvīm” Ventspils ostas termināliem, AS “Baltijas Ekspresis” ir uzsākusi vagonu padošanas novākšanas tehnoloģiskās operācijas Ventspils dzelzceļa mezglā. Pirmo 57 ogļu vagonu sastāvu 2018.gada 13.aprīlī AS “Baltijas Ekspresis” manevru brigāde no Ventspils 1 stacijas nogādāja izkraušanai līdz AS “Ventspils tirdzniecības osta” piederošiem dzelzceļa pievedceļiem.md1AS “Baltijas Ekspresis” nogādāja līdz termināla teritorijai kravas vagonus, kuru pārvadātājs no nodošanas stacijas Daugavpilī līdz Ventspils stacijai bija AS “Baltijas Ekspresis”. Līdz šim to varēja izdarīt tikai ar starpnieka SIA “LDz Cargo” palīdzību.

AS “Baltijas Ekspresis” valdes priekšsēdētājs Māris Bremze:

“Šis ir nozīmīgs notikums gan AS “Baltijas Ekspresis” darbiniekiem, gan klientiem. Pēc nopietna sagatavošanās darba mums beidzot ir izdevies nodrošināt pilna servisa pakalpojumu mūsu klientiem – kravas saņēmējiem. Esmu pārliecināts, ka privāta kravu pārvadātāja spēja ekonomiski neatkarīgi un brīvi organizēt pārvadājumus, ir svarīgs un izšķirošs faktors dzelzceļa kravu pārvadājumu konkurētspējas uzlabošanai un kravu apjoma lejupslīdes samazināšanai Latvijas sliežu ceļu tīklā. Esmu pateicīgs ikvienam darbiniekiem, kas ir ieguldījuši lielu sagatavošanās darbu, lai uzsāktu vagonu padošanas novākšanas tehnoloģiskās operācijas Ventspils dzelzceļa mezglā, jo tikai strādājot komandā mēs varam paveikt lielus darbus un saniegt jaunus mērķus”.

md2
1.rindā no kreisās: Komercpakalpojumu vadītājs S.Žuravļovs, tehniskā direktora vietnieks A.Lepiksons, vilcienu kustības organizācijas daļas vadītājs L.Gulbis, valdes priekšsēdētājs M.Bremze, tehniskais direktors I.Rullis.
2.rindā: instruktors A.Gorelovs

16.04.2018

AS “Baltijas Ekspresis” pārvadājumu apjoms 2018.gada 1.ceturksnī

Akciju sabiedrības “Baltijas Ekspresis” dzelzceļa kravu pārvadājumu apjoms Ventspils ostas virzienā šā gada marta mēnesī sasniedza 541 tūkst.tonnas, kas salīdzinājumā ar februāra mēnesi ir pieaudzis par 2%, bet salīdzinājumā ar janvāra mēnesi par 15%.Icet

Kopumā šī gada I ceturksnī AS “Baltijas Ekspresis” uz Ventspili atvedis 392 krautos vilcienus, sasniedzot kopējo kravu pārvadājumu apjomu 1.5 miljonus tonnu kravu.

06.04.2018

AS “Baltijas Ekspresis” pārvadājumu apjoms februārī
Akciju sabiedrības “Baltijas Ekspresis” dzelzceļa kravu apjoms Ventspils ostas virzienā 2018.gada februārī sasniedza 530 tūkst.tonnas, kas salīdzinājumā ar šā gada janvāra mēnesi ir pieaudzis par 13%.
Kopumā 2018.gada pirmajos divos mēnešos kravu pārvadājumu apjoms ir sasniedzis 1 milj.tonnas.feb2018

06.03.2018

AS “Baltijas Ekspresis” 2018.gads sākas piesardzīgi
Akciju sabiedrības “Baltijas Ekspresis” dzelzceļa kravu apjoms Ventspils ostas virzienā 2017.gadā sasniedza rekordlielu apjomu – 7.1 milj. tonnas.
2018.gads iesācies piesardzīgi un pārvadātais kravu apjoms janvāra mēnesī sasniedza 470,345 tūkst.tonnas, kas salīdzinājumā ar pagājušā gada decembri ir par 9% vairāk, bet salīdzinājumā ar pagājušā gada janvāri kravas apjoms ir samazinājies par 54%, kas izskaidrojams ar Krievijas uzliktajiem ierobežojumiem kravu plūsmai uz Latvijas Ostām.ic

08.02.2018

AS “Baltijas Ekspresis” IV ceturkšņa labākie dīzeļlokomotīves mašīnisti un palīgi

Akciju sabiedrība “Baltijas Ekspresis”, lai motivētu dīzeļlokomotīves vadītājus (mašīnistus) un to palīgus, pasniedza Diplomus un naudas balvu IV ceturkšņa labākajiem dīzeļlokomotīves vadītājiem (mašīnistiem) un dīzeļlokomotīves vadītāju (mašīnistu) palīgiem. Izvērtējot dīzeļlokomotīves vadītāju mašīnistu un mašīnistu palīgu darba rezultātus par IV ceturkšņa labākajiem dīzeļlokomotīves vadītājiem (mašīnistiem) un dīzeļlokomotīves vadītāju (mašīnistu) palīgiem atzīti un apbalvoti:

Daugavpils dīzeļlokomotīvju ekspluatācijas daļā:

  • dīzeļlokomotīves vadītājs (mašīnists) Dmitrijs Minčonoks;

 

 • dīzeļlokomotīves vadītāja (mašīnista) palīgs Aleksandrs Kozlovskis.

Daugavpils0
Mašīnists D.Minčonoks un DED vadītājs A.Ļitvinovičs

Palīgu A.Kozlovski sveic tehniskā direktora vietnieks A.Lepiksons

Ventspils dīzeļlokomotīvju ekspluatācijas daļā:

  • dīzeļlokomotīves vadītājs (mašīnists) manevru darbos Timofejs Grebeņuks;

 

  • dīzeļlokomotīves vadītājs (mašīnists) kravas kustībā Kaspars Burkovskis;

 

 • dīzeļlokomotīves vadītāja (mašīnista) palīgs Aigars Arturs Bubnovičs.
Mašīnisti K.Burkovskis un T.Grebeņuks, tehniskais direktors I.Rullis un palīgs A.A.Bubnovičs

Jelgavas dīzeļlokomotīvju ekspluatācijas daļā:

  • dīzeļlokomotīves vadītājs (mašīnists) Romualds Muškets;

 

 • dīzeļlokomotīves vadītāja (mašīnista) palīgs Nikolajs Seļezņovs.
Mašīnists R.Muškets, mašīnists-instruktors V.Sobačevskis un palīgs N.Seļezņovs

19.01.2017

20g

 

 

Tieši pirms divdesmit gadiem 1998.gada 08.janvārī tika dibināta akciju sabiedrība “Baltijas Ekspresis” kā pirmais privātkapitāla licencētais dzelzceļa pārvadātājs Latvijā. Tās dibinātāji bija lielākie Ventspils uzņēmumi: AS „Ventbunkers”, AS „Ventspils Tirdzniecības Osta”, AS „Ventamonjaks”, AS „Kālija Parks” un SIA „Ventplac”.

Akciju sabiedrības “Baltijas Ekspresis” darbības pamatmērķis bija attīstīties par klientu augsti novērtētu un stabilu dzelzceļa pārvadājumu komercsabiedrību, kura sniedz:

 • dzelzceļa kravu pārvadājumu pakalpojumus;
 • dzelzceļa manevru un saimnieciskā darba pakalpojumus;
 • principāla pakalpojumus tranzīta kravām;
 • dīzeļlokomotīvju nomas pakalpojumus;
 • dīzeļlokomotīves tehniskās apskates pakalpojumus Ventspils dzelzceļa stacijā;
 • dīzeļlokomotīvju ekipēšanas pakalpojumus;
 • lokomotīvju brigāžu nomas pakalpojumus.

1998.gada 23.oktobrī AS “Baltijas Ekspresis” uzsāka pirmos manevru darbus Ventspils dzelzceļa mezgla stacijā ar trim ČME3 sērijas manevru dīzeļlokomotīvēm un 20 darbiniekiem.

AS “Baltijas Ekspresis” kravu pārvadājumus Ventspils ostas virzienā uzsāka 2003.gada 04.februārī, kad tika atvests pirmais kravas vilciens no Rēzeknes.

Uzņēmums soli pa solim ir attīstījies un 2018.gadā uzņēmuma lokomotīvju parks sastāv jau no 16 – ČME3 sērijas manevru lokomotīvēm, 12 – 2M62 dīzeļlokomotīvēm un 6 – 2TE116 maģistrālajām dīzeļlokomotīvēm. Strādājošo skaits sasniedzis 217, no kuriem 136–Ventspilī, 38-Jelgavā, 41-Daugavpilī un 4-Rēzeknē. Kravu pārvadājumu apjoms Ventspils ostas virzienā no 2.6 milj.t 2006.gadā pieaudzis līdz 7.1 milj.t 2017.gadā, kas kopumā liecina par uzņēmuma attīstību, kravu pārvadājumu un citu sniegto pakalpojumu apjoma pieaugumu.

Jāatzīmē ikviena darbinieka ieguldījums, kurš strādā AS „Baltijas Ekspresis”, jo tikai visi kopā mēs varam paveikt lielus darbus un sasniegt jaunus mērķus! Pateicamies arī mūsu klientiem, kas visus šos gadus mūs ir novērtējuši kā uzticamus  sadarbības partnerus!

Uzņēmuma vadība vēlas sveikt savus esošos un bijušos darbiniekus AS „Baltijas Ekspresis” 20 gadu jubilejā novēlot  ticību uzņēmuma tālākai attīstībai, panākumus kopējā darbā, saglabāt iepriekšējo mērķtiecību, veiksmi un stipru veselību!

08.01.2018

AS “Baltijas Ekspresis” 2017.gada rezultāti un plāni 2018.gadam
Nule kā aizritējušais 2017.gads AS „Baltijas Ekspresis” bijis ļoti veiksmīgs, jo sasniegts lielākais kravu pārvadājumu apjoms pastāvēšanas 20 gadu laikā – 7,1 miljons tonnu.
2017GVidēji pārvesti 10 kravas vilcieni diennaktī, kas ir vairāk nekā 20% no visa kravu pārvadājumu apjoma Latvijas dzelzceļa tīklā.
2017.gada pirmajā ceturksnī pārvadāto kravu apjoms salīdzinājumā ar 2016.gadu pieauga par 313%. Gada griezumā darba apjoms ir pieaudzis 1,8 reizes. Tas panākts, būtiski uzlabojot AS „Baltijas Ekspresis” lokomotīvju parka kvalitāti (pārsvarā tiek strādāts ar jaudīgajām 2TE116 sērijas lokomotīvēm), palielinot lokomotīvju brigāžu darbinieku skaitu (plus 35 darbavietas) un uzlabojot kopējo darba organizāciju.
2017.gads iezīmējies arī ar vairākiem negatīviem AS „Baltijas Ekspresis” darbību ietekmējošiem faktoriem. Pirmkārt, Krievijas dzelzceļa realizētā taktika attiecībā uz kravu īpašnieku pieteikumu nesaskaņošanu kravu nosūtīšanai Latvijas virzienā. Šīs rīcības rezultātā AS „Baltijas Ekspresis” 2017.gadā nepārveda vairāk nekā 5 miljonus tonnu kravas. Turklāt tas ir apdraudējums strādājošo darba vietām, kā arī negatīvi ietekmē „Latvijas dzelzceļa” kā infrastruktūras pārvaldītāja ekonomiku, jo attiecīgi samazinās maksājumi par dzelzceļa infrastruktūras izmantošanu.
Otrs AS „Baltijas Ekspresis” darbību negatīvi ietekmējošs faktors ir domstarpības ar „Latvijas dzelzceļa” koncerna uzņēmumiem par manevru darbu veikšanu Ventspils stacijā, kā rezultātā AS „Baltijas Ekspresis” nācās būtiski samazināt manevru darba apjomu. Šobrīd ar Valsts dzelzceļa administrācijas palīdzību šī problēma – atvērt Ventspils staciju tehnoloģisko operāciju veikšanai arī citiem komersantiem, ne tikai „LDz Cargo”, tiek sekmīgi risināta.
2018.gadā AS „Baltijas Ekspresis” uzdevums ir tikpat efektīvi nodrošināt pārvadājumus Ventspils ostas termināliem, neskatoties uz faktu, ka kravu apjomu prognozes nav daudzsološas, bet drīzāk konservatīvas un piesardzīgas. Otrkārt, 2018.gadā AS „Baltijas Ekspresis” uzsāks pilnvērtīgi nodrošināt tehnoloģisko operāciju pakalpojumus Ventspils stacijā. Treškārt, jāturpina strādāt pie jaunu kravu pārvadājumu produktu piedāvāšanas tirgus dalībniekiem.
Konkurence dzelzceļa kravu pārvadājumu tirgū ir milzīga, un šis fakts neļauj samierināties ar sasniegto. AS „Baltijas Ekspresis” vēl ir pietiekoši lielas izaugsmes iespējas.

08.01.2018