Jaunumi

belogo2

AS “Baltijas Ekspresis” 2018.gads sākas piesardzīgi
Akciju sabiedrības “Baltijas Ekspresis” dzelzceļa kravu apjoms Ventspils ostas virzienā 2017.gadā sasniedza rekordlielu apjomu – 7.1 milj. tonnas.
2018.gads iesācies piesardzīgi un pārvadātais kravu apjoms janvāra mēnesī sasniedza 470,345 tūkst.tonnas, kas salīdzinājumā ar pagājušā gada decembri ir par 9% vairāk, bet salīdzinājumā ar pagājušā gada janvāri kravas apjoms ir samazinājies par 54%, kas izskaidrojams ar Krievijas uzliktajiem ierobežojumiem kravu plūsmai uz Latvijas Ostām.ic

08.02.2018

AS “Baltijas Ekspresis” IV ceturkšņa labākie dīzeļlokomotīves mašīnisti un palīgi

Akciju sabiedrība “Baltijas Ekspresis”, lai motivētu dīzeļlokomotīves vadītājus (mašīnistus) un to palīgus, pasniedza Diplomus un naudas balvu IV ceturkšņa labākajiem dīzeļlokomotīves vadītājiem (mašīnistiem) un dīzeļlokomotīves vadītāju (mašīnistu) palīgiem. Izvērtējot dīzeļlokomotīves vadītāju mašīnistu un mašīnistu palīgu darba rezultātus par IV ceturkšņa labākajiem dīzeļlokomotīves vadītājiem (mašīnistiem) un dīzeļlokomotīves vadītāju (mašīnistu) palīgiem atzīti un apbalvoti:

Daugavpils dīzeļlokomotīvju ekspluatācijas daļā:

 • dīzeļlokomotīves vadītājs (mašīnists) Dmitrijs Minčonoks;
 • dīzeļlokomotīves vadītāja (mašīnista) palīgs Aleksandrs Kozlovskis.

Daugavpils0
Mašīnists D.Minčonoks un DED vadītājs A.Ļitvinovičs

Palīgu A.Kozlovski sveic tehniskā direktora vietnieks A.Lepiksons

Ventspils dīzeļlokomotīvju ekspluatācijas daļā:

 • dīzeļlokomotīves vadītājs (mašīnists) manevru darbos Timofejs Grebeņuks;
 • dīzeļlokomotīves vadītājs (mašīnists) kravas kustībā Kaspars Burkovskis;
 • dīzeļlokomotīves vadītāja (mašīnista) palīgs Aigars Arturs Bubnovičs.
Mašīnisti K.Burkovskis un T.Grebeņuks, tehniskais direktors I.Rullis un palīgs A.A.Bubnovičs

Jelgavas dīzeļlokomotīvju ekspluatācijas daļā:

 • dīzeļlokomotīves vadītājs (mašīnists) Romualds Muškets;
 • dīzeļlokomotīves vadītāja (mašīnista) palīgs Nikolajs Seļezņovs.
Mašīnists R.Muškets, mašīnists-instruktors V.Sobačevskis un palīgs N.Seļezņovs

19.01.2017

20g

 

 

Tieši pirms divdesmit gadiem 1998.gada 08.janvārī tika dibināta akciju sabiedrība “Baltijas Ekspresis” kā pirmais privātkapitāla licencētais dzelzceļa pārvadātājs Latvijā. Tās dibinātāji bija lielākie Ventspils uzņēmumi: AS „Ventbunkers”, AS „Ventspils Tirdzniecības Osta”, AS „Ventamonjaks”, AS „Kālija Parks” un SIA „Ventplac”.

Akciju sabiedrības “Baltijas Ekspresis” darbības pamatmērķis bija attīstīties par klientu augsti novērtētu un stabilu dzelzceļa pārvadājumu komercsabiedrību, kura sniedz:

 • dzelzceļa kravu pārvadājumu pakalpojumus;
 • dzelzceļa manevru un saimnieciskā darba pakalpojumus;
 • principāla pakalpojumus tranzīta kravām;
 • dīzeļlokomotīvju nomas pakalpojumus;
 • dīzeļlokomotīves tehniskās apskates pakalpojumus Ventspils dzelzceļa stacijā;
 • dīzeļlokomotīvju ekipēšanas pakalpojumus;
 • lokomotīvju brigāžu nomas pakalpojumus.

1998.gada 23.oktobrī AS “Baltijas Ekspresis” uzsāka pirmos manevru darbus Ventspils dzelzceļa mezgla stacijā ar trim ČME3 sērijas manevru dīzeļlokomotīvēm un 20 darbiniekiem.

AS “Baltijas Ekspresis” kravu pārvadājumus Ventspils ostas virzienā uzsāka 2003.gada 04.februārī, kad tika atvests pirmais kravas vilciens no Rēzeknes.

Uzņēmums soli pa solim ir attīstījies un 2018.gadā uzņēmuma lokomotīvju parks sastāv jau no 16 – ČME3 sērijas manevru lokomotīvēm, 12 – 2M62 dīzeļlokomotīvēm un 6 – 2TE116 maģistrālajām dīzeļlokomotīvēm. Strādājošo skaits sasniedzis 217, no kuriem 136–Ventspilī, 38-Jelgavā, 41-Daugavpilī un 4-Rēzeknē. Kravu pārvadājumu apjoms Ventspils ostas virzienā no 2.6 milj.t 2006.gadā pieaudzis līdz 7.1 milj.t 2017.gadā, kas kopumā liecina par uzņēmuma attīstību, kravu pārvadājumu un citu sniegto pakalpojumu apjoma pieaugumu.

Jāatzīmē ikviena darbinieka ieguldījums, kurš strādā AS „Baltijas Ekspresis”, jo tikai visi kopā mēs varam paveikt lielus darbus un sasniegt jaunus mērķus! Pateicamies arī mūsu klientiem, kas visus šos gadus mūs ir novērtējuši kā uzticamus  sadarbības partnerus!

Uzņēmuma vadība vēlas sveikt savus esošos un bijušos darbiniekus AS „Baltijas Ekspresis” 20 gadu jubilejā novēlot  ticību uzņēmuma tālākai attīstībai, panākumus kopējā darbā, saglabāt iepriekšējo mērķtiecību, veiksmi un stipru veselību!

08.01.2018

AS “Baltijas Ekspresis” 2017.gada rezultāti un plāni 2018.gadam
Nule kā aizritējušais 2017.gads AS „Baltijas Ekspresis” bijis ļoti veiksmīgs, jo sasniegts lielākais kravu pārvadājumu apjoms pastāvēšanas 20 gadu laikā – 7,1 miljons tonnu.
2017GVidēji pārvesti 10 kravas vilcieni diennaktī, kas ir vairāk nekā 20% no visa kravu pārvadājumu apjoma Latvijas dzelzceļa tīklā.
2017.gada pirmajā ceturksnī pārvadāto kravu apjoms salīdzinājumā ar 2016.gadu pieauga par 313%. Gada griezumā darba apjoms ir pieaudzis 1,8 reizes. Tas panākts, būtiski uzlabojot AS „Baltijas Ekspresis” lokomotīvju parka kvalitāti (pārsvarā tiek strādāts ar jaudīgajām 2TE116 sērijas lokomotīvēm), palielinot lokomotīvju brigāžu darbinieku skaitu (plus 35 darbavietas) un uzlabojot kopējo darba organizāciju.
2017.gads iezīmējies arī ar vairākiem negatīviem AS „Baltijas Ekspresis” darbību ietekmējošiem faktoriem. Pirmkārt, Krievijas dzelzceļa realizētā taktika attiecībā uz kravu īpašnieku pieteikumu nesaskaņošanu kravu nosūtīšanai Latvijas virzienā. Šīs rīcības rezultātā AS „Baltijas Ekspresis” 2017.gadā nepārveda vairāk nekā 5 miljonus tonnu kravas. Turklāt tas ir apdraudējums strādājošo darba vietām, kā arī negatīvi ietekmē „Latvijas dzelzceļa” kā infrastruktūras pārvaldītāja ekonomiku, jo attiecīgi samazinās maksājumi par dzelzceļa infrastruktūras izmantošanu.
Otrs AS „Baltijas Ekspresis” darbību negatīvi ietekmējošs faktors ir domstarpības ar „Latvijas dzelzceļa” koncerna uzņēmumiem par manevru darbu veikšanu Ventspils stacijā, kā rezultātā AS „Baltijas Ekspresis” nācās būtiski samazināt manevru darba apjomu. Šobrīd ar Valsts dzelzceļa administrācijas palīdzību šī problēma – atvērt Ventspils staciju tehnoloģisko operāciju veikšanai arī citiem komersantiem, ne tikai „LDz Cargo”, tiek sekmīgi risināta.
2018.gadā AS „Baltijas Ekspresis” uzdevums ir tikpat efektīvi nodrošināt pārvadājumus Ventspils ostas termināliem, neskatoties uz faktu, ka kravu apjomu prognozes nav daudzsološas, bet drīzāk konservatīvas un piesardzīgas. Otrkārt, 2018.gadā AS „Baltijas Ekspresis” uzsāks pilnvērtīgi nodrošināt tehnoloģisko operāciju pakalpojumus Ventspils stacijā. Treškārt, jāturpina strādāt pie jaunu kravu pārvadājumu produktu piedāvāšanas tirgus dalībniekiem.
Konkurence dzelzceļa kravu pārvadājumu tirgū ir milzīga, un šis fakts neļauj samierināties ar sasniegto. AS „Baltijas Ekspresis” vēl ir pietiekoši lielas izaugsmes iespējas.

08.01.2018